Відкриття персональної виставки художника та різьбяра (автора Білоцерківського барельєфу Мазепи) Василя Гелетка

      

       11 жовтня 2016 р.  о 15-00 у виставковій залі Білоцерківського краєзнавчого музею  відкривається персональна  виставка художника та різьбяра (автора Білоцерківського барельєфу Мазепи) Василя Гелетка.

       На виставці представлено понад 40 робіт, які характеризують основні напрямки  творчості талановитого художника.

       Народився Василь Васильович Гелетко 5 вересня 1958 року в м. Огри в Латвії. Згодом родина переїхала в Україну, у село Новоселиця Катеринопільського району Черкаської області. У 1975 – 1984 роках навчався в Ужгородському училищі прикладного мистецтва на відділенні станкового живопису і графіки (1975 р.), у 1976 р. вступив заочно до  Московського університету ім. Крупської, який закінчив у 1984 р.

       Перша персональна виставка до Дня Перемоги відбулася у 1982 р. в м. Ватутiно на Черкащині. Із середини 90-х років майстер звертається до Шевченкіани. Одна з головних тем його творчості -  релігійна. Тривалий  час Василь Гелетко розписував стіни церков і монастирів  у м. Одесі.

       Джерелом високих морально-естетичних та етичних принципів і норм для автора є народна творчість, зокрема народна картина. Звідси і властиве йому використання фольклорного, етнографічного матеріалу як виразу народного духу, національної специфіки, що матеріалізувалися століттями.

 

  Оргкомітет  КЗ КОР «Білоцерківський краєзнавчий музей»