02 квітня 2023

Київщина: земля хоробрих

Київщина: земля хоробрих

2 квітня 2023 року в експозиційній залі КЗ КОР «Білоцерківський краєзнавчий музей» відкрилася тематична виставка «Київщина: земля хоробрих» до Першої річниці звільнення Київської області від російських загарбників в ході повномасштабного вторгнення рф.

2 квітня минає рік з того дня, як українці довели собі і всьому світові, що Україна може і буде перемагати: після 37 днів тимчасової окупації були звільнені всі населені пункти півночі Київщини. Це стало можливим завдяки хоробрості та героїчним діям збройних сил України та цивільних людей.

Бородянка, Буча, Ірпінь, Гостомель, Мощун... Вони першими зустріли велику війну і стали форпостом столиці та прийняли на себе основний удар, захистивши тим самим серце України — місто Київ. 254 тимчасово окупованих населених пунктів Київщини потерпали від рашистської навали більше місяця, за цей час на території області було скоєно більше 9000 військових злочинів.

В північній Київщині точилися запеклі бої. Та попри все, міста вистояли і не скорилися. У фотодокументальній частині виставки відвідувачі мають можливість ознайомитися зі світлинами довоєнних міст-героїв України, прочитати спогади військових про бої на Київщині та допомогу цивільних, а також побачити кадри перших руйнувань і моторошні знімки зі звільнених міст, які облетіли усі світові видання.
В етнографічній частині представлені особисті та побутові речі жителів цих міст, військовий формений одяг загарбників, уламки снарядів, якими щодня обстрілювали область. Ці експонати було зібрано військовими, працівниками ДСНС, волонтерами та самими науковцями музею під час експедицій на Північну Київщину. Обпалені фотокартки ірпінчан, прострілені дворові таблички, пробиті уламками книжки...ці речі лишають по собі незабутнє щемне враження про події, які ніколи не мають повторитися.

Вигравши битву за Київ, ми виграли битву за Україну стратегічно – як за незалежну суверенну державу. Київщина довела, що це — земля хоробрих. Тут народжується сміливість.
#МістаГероїв

22 січня 2023

22 січня у КЗ КОР "Білоцерківський краєзнавчий музей" розгорнуто тематичну виставку до Дня Соборності України

22 січня у КЗ КОР "Білоцерківський краєзнавчий музей" розгорнуто тематичну виставку до Дня Соборності України
22 січня у КЗ КОР "Білоцерківський краєзнавчий музей" розгорнуто тематичну виставку до Дня Соборності України. Цьогорічна кампанія до свята проходить під гаслом «Україна соборна. Разом до Перемоги!».
 
Щороку 22 січня в день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки Україна відзначає День Соборності.
 
Акт Злуки став історичним об’єднанням українських земель в одній державі і є основоположною віхою українського державотворення.
 
У фотодокументальних матеріалах виставки висвітлені історичні події, пов'язані з прийняттям Акту злуки і подальшим святкуванням цього визначного дня у різні роки, їх хронологія та поєднання аспектів національного державотворення, тієї рушійної сили, яка стала поштовхом до розбудови українського війська, становлення інституцій та розвитку українського суспільства. Для підтвердження історичних джерел, були використані матеріали, рекомендовані Українським інститутом національної пам’яті.
 
Виставка спрямована на залучення широкого кола громадян для поглиблення історичної пам’яті та національної свідомості. Ідея соборності була й залишається базовою національною цінністю українців. А нині вона є передумовою успіху нашого спротиву зовнішній агресії.
 
Сьогодні соборність для України означає деокупацію всіх територій, захоплених ворогом, відновлення єдності з Донеччиною, Луганщиною та Кримом. Вона передбачає не тільки пам'ять про спільне майбутнє, а й згуртовану працю заради майбутнього.
 
Соборність — мета Перемоги.
21 січня 2023

21 січня – День пам’яті перших жертв протистояння народу проти режиму Януковича

21 січня – День пам’яті перших жертв протистояння народу проти режиму Януковича
Сьогодні, 21 січня – День пам’яті перших жертв протистояння народу проти режиму Януковича, що відбулось у період з грудня 2013 по лютий 2014 року. Цими днями ми згадуємо чи не найжахливіші події, що відбулися в столиці нашої держави. Багатоденні протести українців, які відстоювали свої права на вільний демократичний розвиток, владущий режим жорстко придушив.
 
Почорніле від вогнів боротьби серце України збагряніло від крові її громадян. Протягом тих страшних днів проти мирних людей у центрі європейської столиці застосували смертельну зброю. На вулицях Києва — поранені, загиблі, скалічені. Згідно з останніми даним першим убитим під час подій Революції Гідності був активіст та майданівець Юрій Вербицький, науковець зі Львова, якого було знайдено за містом без ознак життя зі слідами тортур. Згодом на барикадах від вогнестрільних поранень загинули Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Саме ці троє чоловіків стали першими Героями Небесної Сотні. Небесна Сотня-прийнята в Україні збірна назва загиблих протестувальників, які мали безпосередній стосунок до ідеї та акції Євромайдану, або Революції гідності.
 
Конфлікт розпочався з того, що уряд Януковича не підтримав та зупинив підготовку Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом. Як наслідок почалися студентські страйки, мітинги та демонстрації. У ніч з 29 на 30 листопада 2013 року спецпідрозділ «Беркут» на Майдані Незалежності у Києві розігнав та побив студентів. Силова протидія протестам із боку влади призвела до відкритого народного протистояння, яке переросло у Революцію гідності.
 
Результатами Євромайдану стали: усунення від влади Януковича, відставка уряду Азарова, звільнення політв’язнів, призначення нових президентських виборів.
 
В нашому місті , за авторством білоцерківського скульптора Олександра Виговського, встановлено пам’ятник Героям Небесної Сотні, що розташований на території парку Слави. Олександр Виговський був активним учасником Революції гідності і присвятив цей твір загиблим героям 2013-2014 років. Скульптура зображує трьох протестувальників в касках. Двоє мають щити зі слідами від куль. Третій протестувальник кидає пляшку з коктейлем Молотова.
Білоцерківці назвали одну із вулиць, що розташована в історичному центрі міста, вулицею Героїв Небесної Сотні.
 
І нині мирне життя українців під великою загрозою. Як ніколи ми маємо бути готовими дати відсіч і вберегти соборну, вільну, незалежну Україну. Заради тисяч життів наших героїв, яких тепер уже Небесні легіони.
 
Хай вічною буде слава Героїв України!
Низький уклін Героям і їхнім родинам.