21 січня – День пам’яті перших жертв протистояння народу проти режиму Януковича

21 січня – День пам’яті перших жертв протистояння народу проти режиму Януковича
Сьогодні, 21 січня – День пам’яті перших жертв протистояння народу проти режиму Януковича, що відбулось у період з грудня 2013 по лютий 2014 року. Цими днями ми згадуємо чи не найжахливіші події, що відбулися в столиці нашої держави. Багатоденні протести українців, які відстоювали свої права на вільний демократичний розвиток, владущий режим жорстко придушив.
 
Почорніле від вогнів боротьби серце України збагряніло від крові її громадян. Протягом тих страшних днів проти мирних людей у центрі європейської столиці застосували смертельну зброю. На вулицях Києва — поранені, загиблі, скалічені. Згідно з останніми даним першим убитим під час подій Революції Гідності був активіст та майданівець Юрій Вербицький, науковець зі Львова, якого було знайдено за містом без ознак життя зі слідами тортур. Згодом на барикадах від вогнестрільних поранень загинули Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Саме ці троє чоловіків стали першими Героями Небесної Сотні. Небесна Сотня-прийнята в Україні збірна назва загиблих протестувальників, які мали безпосередній стосунок до ідеї та акції Євромайдану, або Революції гідності.
 
Конфлікт розпочався з того, що уряд Януковича не підтримав та зупинив підготовку Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом. Як наслідок почалися студентські страйки, мітинги та демонстрації. У ніч з 29 на 30 листопада 2013 року спецпідрозділ «Беркут» на Майдані Незалежності у Києві розігнав та побив студентів. Силова протидія протестам із боку влади призвела до відкритого народного протистояння, яке переросло у Революцію гідності.
 
Результатами Євромайдану стали: усунення від влади Януковича, відставка уряду Азарова, звільнення політв’язнів, призначення нових президентських виборів.
 
В нашому місті , за авторством білоцерківського скульптора Олександра Виговського, встановлено пам’ятник Героям Небесної Сотні, що розташований на території парку Слави. Олександр Виговський був активним учасником Революції гідності і присвятив цей твір загиблим героям 2013-2014 років. Скульптура зображує трьох протестувальників в касках. Двоє мають щити зі слідами від куль. Третій протестувальник кидає пляшку з коктейлем Молотова.
Білоцерківці назвали одну із вулиць, що розташована в історичному центрі міста, вулицею Героїв Небесної Сотні.
 
І нині мирне життя українців під великою загрозою. Як ніколи ми маємо бути готовими дати відсіч і вберегти соборну, вільну, незалежну Україну. Заради тисяч життів наших героїв, яких тепер уже Небесні легіони.
 
Хай вічною буде слава Героїв України!
Низький уклін Героям і їхнім родинам.