Білоцерківський краєзнавчий музей завітав до будинку-інтернату для дітей з особливими потребами

Білоцерківський краєзнавчий музей завітав до будинку-інтернату для дітей з особливими потребами

       Весна поступово набирає обертів, а разом із нею – найкращі людські почуття, без яких неможливо уявити життя на нашій планеті, – це любов, доброта, милосердя. Саме з такими почуттями  до будинку-інтернату для дітей з особливими потребами 5 березня 2020 р. завітав Білоцерківський краєзнавчий музей.

       Благодійний захід  під назвою «Музей із весною крокує - дітям радість дарує» розпочався з вітального слова  директора музею Людмили Михайлівни Діденко, яка зазначила, що метою заходу було ознайомлення дітей зі «Скарбницею українського народу» та  пізнання його  історичного минулого, а ще просто  подарувати свято весни дітям, які так обмежені в спілкуванні з навколишнім середовищем, щоб вони відчули себе частиною великого світу, де, безумовно, є місце для них. Саме Людмила Михайлівна була ініціатором проведення такого благодійного заходу для дітей.

       Старший науковий співробітник музею Віктор Дворецький провів   віртуальну екскурсію залами музею, під час якої вихованці інтернату познайомилися з колекціями музею, цікавими експонатами та  славетною  історією про незламних борців за волю та щастя народу – козаків. Діти довідалися про їхні невід’ємні атрибути та побачили елементи бойового гопака у виконанні співробітника музею Володимира Павлюченка.

       Відділ фондів підготував цікаву етнографічну виставку, а головний зберігач музею Лариса Павлівна Малишева у зрозумілій і доступній для дітей  формі  розповіла про особливу роль вишитої сорочки та рушника в житті людей у давнину, про побутові речі та знаряддя праці українців.. Із захопленням  вихованці слухали розповіді наукових співробітників. Емоційно та позитивно сприймали все, що їм демонстрували.

       У ході заходу діти та молодь долучилися до козацьких розваг, веселих ігор, пізнавальної вікторини, де отримали заохочувальні призи. 

       На завершення  був проведений майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки  «Янголятко». Вихованці  ознайомились із технікою виготовлення,  історією виникнення ляльки-мотанки, та власноруч виготовили невеличкий оберіг.  

       Не обійшлося на заході без українських пісень, які прозвучали у  виконанні музейного ансамблю «Струни серця». У залі було надзвичайно тепло і затишно, довкола лунав веселий сміх, діти отримали гарний настрій, чудові враження . Очі дітей сяяли від захвату та емоцій.

       Натомість вихованці школи-інтернату щиро подякували представникам музею та подарували пісню « Біля тополі» у виконанні дуету «Половина серця».  

       Щирість і відвертість дітей та молоді, їх щасливі очі завжди надихають на підтримання дружніх взаємовідносин, адже такі візити для дітей – це надія, хоч на мить вони стають щасливішими. Піклування про молодь з особливими потребами  – є гідною справою!