Київщина: земля хоробрих

Київщина: земля хоробрих

2 квітня 2023 року в експозиційній залі КЗ КОР «Білоцерківський краєзнавчий музей» відкрилася тематична виставка «Київщина: земля хоробрих» до Першої річниці звільнення Київської області від російських загарбників в ході повномасштабного вторгнення рф.

2 квітня минає рік з того дня, як українці довели собі і всьому світові, що Україна може і буде перемагати: після 37 днів тимчасової окупації були звільнені всі населені пункти півночі Київщини. Це стало можливим завдяки хоробрості та героїчним діям збройних сил України та цивільних людей.

Бородянка, Буча, Ірпінь, Гостомель, Мощун... Вони першими зустріли велику війну і стали форпостом столиці та прийняли на себе основний удар, захистивши тим самим серце України — місто Київ. 254 тимчасово окупованих населених пунктів Київщини потерпали від рашистської навали більше місяця, за цей час на території області було скоєно більше 9000 військових злочинів.

В північній Київщині точилися запеклі бої. Та попри все, міста вистояли і не скорилися. У фотодокументальній частині виставки відвідувачі мають можливість ознайомитися зі світлинами довоєнних міст-героїв України, прочитати спогади військових про бої на Київщині та допомогу цивільних, а також побачити кадри перших руйнувань і моторошні знімки зі звільнених міст, які облетіли усі світові видання.
В етнографічній частині представлені особисті та побутові речі жителів цих міст, військовий формений одяг загарбників, уламки снарядів, якими щодня обстрілювали область. Ці експонати було зібрано військовими, працівниками ДСНС, волонтерами та самими науковцями музею під час експедицій на Північну Київщину. Обпалені фотокартки ірпінчан, прострілені дворові таблички, пробиті уламками книжки...ці речі лишають по собі незабутнє щемне враження про події, які ніколи не мають повторитися.

Вигравши битву за Київ, ми виграли битву за Україну стратегічно – як за незалежну суверенну державу. Київщина довела, що це — земля хоробрих. Тут народжується сміливість.
#МістаГероїв