Відбувся урочистий театралізований захід з нагоди 25-ї річниці Конституції України “Живи та міцній, Українська державо!”

Відбувся урочистий театралізований захід з нагоди 25-ї річниці Конституції України “Живи та міцній, Українська державо!”

        24 червня 2021 р. у КЗ КОР «Білоцерківський краєзнавчий музей» відбувся урочистий театралізований захід з нагоди 25-ї річниці Конституції України “Живи та міцній, Українська державо!”, підготовлений та проведений співробітниками музею.

        Під час дійства гості познайомилися з основними етапами становлення конституційного процесу від княжої доби до Незалежної України.

        В театралізованих сценках ожили образи Ярослава Мудрого та його синів, Пилипа Орлика, козаків. Державотворчі процеси Української Революції, що охопили широкі верстви населення, були відображені під час демонстрації колекції одягу із фондів Білоцерківського краєзнавчого музею. Фрагменти документальних фільмів та хронік розкривали конституційні процеси радянської імперії та Незалежної України. Окремо згадали і про Героїв України, борців за незалежність та творців новітньої конституції – В'ячеслава Чорновола, Левка Лук’яненка, Михайла Сироту. Окрасою заходу стали вірші про Україну, хореографічні композиції та пісні у виконанні музейного вокального ансамблю «Струни серця».

        Цього святкового дня лунали вітання від почесних гостей – начальника управління культури КОДА Дмитра Гончаренка, Благочинного Білоцерківського району ПЦУ, протоієрея, настоятеля Храму Покрови Божої Матері  Миколи Гопайнича, депутата Білоцерківської міської ради 6 скликання,  депутата Київської обласної Ради 7 скликання, члена політичної партії Всеукраїнське обʼєднання «Свобода» В’ячеслава Хмельницького.

        На захід завітали:
  • заступник начальника управління  культури і туризму Білоцерківської міської ради  Роман Бичек;
  • директор  «КЗ БМР Білоцерківський будинок органної та камерної музики» Володимир Клюєв;
  • директор  Державного дендрологічного парку НАН України «Олександрія» Наталія Бойко;
  • депутат Білоцерківської  міської ради 7 скликання, член політичної партії Всеукраїнське обʼєднання «Свобода» Вадим Кошель;
  • Голова Київської обласної організації Національної спілки художників України  «КОО НСХУ» Олександр Дмитренко;
  • директор КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини» Тамара Нестерук;
  •  директор КЗ КОР «Ржищівський археолого-краєзнавчий музей» Людмила Карпенко;
  • директор Сквирського міського народного  краєзнавчого музею Оксана Поліщук;

На святі були присутні голови національних товариств, вчителі, художники, письменники, представники засобів масової інформаціїта всі хто цікавиться історією.

        В цей день до музею завітав депутат Верховної Ради 8 скликання, депутат Київської обласної Ради 7 скликання, член Виконавчого комітету Білоцерківської міської ради Мепарішвілі Хвича Нодарович та вручив директору музею Людмилі Діденко грамоту з нагоди 25-річчя дня Конституції України.

        У фойє музею всі охочі ознайомилися з виставкою книг «Конституція України – право на самовизначення українського народу» та   фотодокументальною виставкою «Основа життя – мій закон основний», яка доповнена етнографічним матеріалом з фондів музею.