Відкрилася тематична фотодокументальна виставка «Холокост – трагедія, історія, пам’ять» до Міжнародного дня пам'яті жертв Холокосту

Відкрилася тематична фотодокументальна виставка «Холокост – трагедія, історія, пам’ять» до Міжнародного дня пам'яті жертв Холокосту

          27 січня 2020 року  у Білоцерківському краєзнавчому музеї відкрилася тематична фотодокументальна виставка «Холокост – трагедія, історія, пам’ять» до Міжнародного дня пам'яті жертв Холокосту. Цьогоріч світ відзначає 75-річчя цієї трагічної події.

          Виставка відображає трагічну долю єврейського народу м. Білої Церкви в період Другої світової війни. За статистичними даними в 1940 р. населення Білої Церкви складало близько 37000 чоловік, з них 9268 чол. – єврейського походження. З середини серпня до кінця  листопада 1941р. в Білій Церкві розстріляно понад 5000 євреїв, з яких близько 3000 жінок та дітей.

          У всесвітньо відомому меморіальному комплексі «Яд Вашем», м. Єрусалим, Ізраїль, подіям в Білій Церкві 1941р. присвячено окремий стенд. Саме Біла Церква зазнала сумнозвісної слави як місто, де сталося перше масове цілеспрямоване знищення єврейського населення.

          На виставці експонуються світлини, на яких  показано місця ув’язнень та масових розстрілів євреїв, документальні свідчення очевидців тих подій.  Окремий розділ присвячений білоцерківцям «Праведникам народів світу» , що ризикували життям, рятуючи євреїв під час Холокосту.

          Саме цього дня 27 січня 1945 року війська І-го українського фронту увійшли до найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі. На момент звільнення радянськими солдатами в концтаборі містилися 3 тисячі євреїв. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів. За різними оцінками у таборі смерті Аушвіц-Біркенау, за час його існування, загинуло від 1,5 до 2,2 мільйона людей, де більше мільйона становили євреї.

          Вперше Міжнародний День пам'яті жертв Холокосту був проведений 27 січня 2006 року.