Відеолекцій (тематика – декоративно-ужиткове мистецтво)

Перелік відеолекцій ( тематика – декоративно-ужиткове мистецтво)

КЗ КОР «Білоцерківський краєзнавчий музей»

 

Кожна лекція, яка супроводжується відеорядом та розповіддю, включає наступні розділи:

  1. Походження та історія (розповідь + слайди)
  2. Визначення термінології. Класифікація (розповідь + слайди)
  3. Символічне значення (розповідь + слайди).
  4. Техніка створення (відео).

Тема 1: Символічний зміст петриківських орнаментів

Петриківський розпис увійшов до скарбниці українського народу наприкінці ХІХ – початку ХХ ст. Однак ще у ХVІІ ст. на основі самобутнього запорізького декоративного мистецтва почав зароджуватись його колоритний орнамент, що розвивався в невпинному синтезі досвіду поколінь у двох головних напрямах: настінного малювання та розпису художніх виробів з дерева, металу, кераміки, скла тощо.

 

 

 

Тема 2: Писанкові таємниці

Писанка – абсолютно унікальний витвір народного генія. В усьому народному мистецтві немає такого предмету, який би конденсував у собі стільки образно-символічного змісту. Писанку творили, а потім дарували на знак перемир’я,  побажання здоров’я, краси, сили,  врожаю. Вона слугувала оберегом від недолі, хвороби і, навіть, стихійного лиха.

 

 

Тема 3: Українська традиційна іграшка

Українська народна іграшка багата й розмаїта. Від прадавніх часів, коли вона носила обрядове значення, і до сьогодення традиційна іграшка пройшла тривалий шлях розвитку. У новому середовищі вона, як і вишитий рушник, родинний килим або ікона, є атрибутом родової, родинної пам’яті, залишаючись носієм тих інформативно-генетичних багатств, які становлять основу національного світопізнання та світорозуміння.