Той, хто запалює серця

Творча спадщина родини Реріхів

Білоцерківський краєзнавчий музей зберігає близько 50-ти репродукцій картин відомого російського художника, філософа, історика, археолога, письменника і мандрівника – Миколи Костянтиновича Реріха (1874–1947рр.).

         «Той, хто запалює серця»  – постійно діюча виставка, присвячена творчій спадщині родини Реріхів. У експозиції представлені 24 постери, оригінали яких були створені у період з 1924-1947рр., а також портрети художника та його дружини Єлени, що є творчим доробком їхнього сина – Станіслава Миколайовича, датовані 1944 р.

         Постійні подорожі, археологічні експедиції значно впливали на творчість художника. Спираючись на глибокі знання історії та культури Монголії, отриманих після мандрівки в кінці 20-их років XXст. автор створює низку художніх творів,  що відображають природу та героїчне минуле цієї країни.

Під час Центральноазіатської експедиції (1925–1928рр.), Микола Реріх працює над живописними панорами Тибету, так на світ з’являються близько 200 картин пов’язаних з краєвидами й кам'янистими уступами Тибетського нагір'я. Захоплюючі «спогади» з Монголії та Тибету можна переглянути в колекції музеї.

 Доповнюють виставку картин ­– зображення історичних постатей, серед яких Гуру Гурі Дай (1931 р.), Святий Франциск (1932 р.), Сергій Радонезький (1932 р.), Ярослав Мудрий (1942 р.). та низка картин на пейзажну тематику, які невимовно вражають своїм розмаїттям – «Гора 5-ти скарбів», «Молодий місяць», «Срібне царство» та ін.